1233
198643

SKÅL på FOT, porslin. Kejserliga porslinsmanufakturen, St Petersburg, Tsar Nikolaj I:s period (1825-55).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
363 - 545 EUR
386 - 580 USD
Klubbat pris
4 700 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Förgylld dekor med grönt band. Diameter 31 cm, höjd 12,4 cm.

Obet slitage.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

539. Hänge 18K guld med en gammalslipad diamant.
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK