1236
175507

PRAKTURNOR, ett par, porslin. Empire, troligen Ryssland.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterfromade med kariatidhänklar, målad polykrom och förgylld dekor föreställande soldater ur olika regimenten. Höjd 31,5 cm.

Små nagg.