1247
198620

PARADURNA, porslin. Ryssland, Bröderna Kronilovs fabrik, St Petersburg, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
479 - 575 EUR
542 - 650 USD
Klubbat pris
12 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 37,2 cm.

En sida av foten med skada.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.