1270
203631

BYST. Möjligen Ryssland, omkring år 1800.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgylld och patinerad brons, samt vit marmor. Romersk kejsare. Höjd 21 cm.

Slitage.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.