Madeleine Pyk – en samling F769
1271
198667

BORDSPLATÅ. Ryssland, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Förgylld brons. Oval form. På tassfötter. Skivan med gouache med landskapsmotiv. Längd 22 cm.

Gouache med skador.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.