1272
201168

KARAFFSTÄLL. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
908 - 1 360 EUR
966 - 1 450 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Förgylld brons. Rund med gallerkant och tassfötter. Diam 20,5, höjd 10 cm.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

23. Riksänkedrottning Hedvig Eleonoras skrivbord från Ulriksdal, av hovschatullmakare Hindrich von Hachten, 1691, Barock.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK