1300
204371

LINNEDAMASTDUK. Ryssland 1800-tal. 233,5 x 229 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris

Botten fylld av små stjärnor. Bårder av meanderslinga, blomrankor och bandomknutna blad.

Fläckar.

Proveniens

Kom till Sverige från Ryssland efter 1917.