1325
190752

TALLRIKAR, 10 stycken, flintgods. Paris, Creil/Choisy/Monterrad, 1800-talets början.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
484 - 678 EUR
554 - 776 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tryckt dekor med historiska motiv, vyer från Paris samt rebusar. Diameter ca 20 cm.

Glasyrnagg, slitage. (10)