1336
187080

CREMEKOPPAR, med LOCK, sex stycken, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Varav två märkta Stens period. Godronnerade med förgylld dekor. Höjd 8,5 cm.

Lagningar. (6)

Proveniens

The Collection of Carl Lamm.