1496
202661

SKULPTURER, ett par, elfenben. Sen Qing dynasti, tidigt 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skuren dekor föreställande de åtta Lohans. Höjd 23,2 cm.

Slitage. Träställ. (2)