1529
186914

VAS, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i powder blue av figurscen i blommande trädgård. Höjd 27 cm.

Träställ medföljer. Förgyllningen nött.

Proveniens

The collection of Herman Lindvall.