1569
196117

FAT samt TALLRIKAR. (1+1+6), kompaniporslin, Qing dynastin, Yongzheng (1723-1735).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 580 - 1 760 EUR
1 680 - 1 870 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Dekor i famille rose färger av blommor i utsparade reserver. Diameter: 35 cm, 32,6 cm samt 22,7 cm. (8)

Förgyllning samt dekor nött, kantnagg.