1593
195981

TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris

Dekor i famille rosefärger av trädgårdsceneri mot underglasyrblått. Längd 35,5 cm.

Lockknopp med glasyrnagg och lagning, förgyllningen nött.