1597
185802

TALLRIKAR, sex stycken samt BÄRTALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av lotusdamm. Diameter 16,5 resp. 23 cm.

Ifyllda nagg, en bärtallrik med spricka, slitage. (12)