160
202361

Eduard Wiiralt

(Estland, 1898-1954)
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
621 - 799 EUR
648 - 833 USD
Klubbat pris
6 600 SEK

Eduard Wiiralt
(Estland, 1898-1954)

"Three female figures" (Kolm naisfiguuri)

Mjukgrundsetsning tryckt i rött, 1932, signerad med bläck. 12,5 x 8,7 cm, bladstorlek 16,3 x 12,5 cm.

Gulnad, bladet beskuret.

Kangilaski 61.

Formgivare