1618
203345

FIGURIN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-1795).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris

Föreställande Guanyin, dekor famille rose paletten. Höjd 20 cm.

Skador. Vänster hand saknas, höger hand med avslagna fingrar, glasyrnötning.

Proveniens

The Collection of James & Alice Keiller.