1638
195875

SERVIS, 125 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).

Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 000 - 13 200 EUR
11 700 - 14 000 USD
Klubbat pris
230 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av 60 tallrikar, 22 sopptallrikar, 21 cremekoppar med lock, två skålar, 14 serveringsfat, två gallerkorgar med fat, tre såssnipor, terrin med lock och fat.

Skador, lagningar. (125)

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

64. Stig Lindberg, skulptur, "Fontän", förlaga av Fontänen i Umeå Stadshus, Gustavsbergs studio 1950-60-tal.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK