1638
195875

SERVIS, 125 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).

Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 900 - 14 300 EUR
13 600 - 16 300 USD
Klubbat pris
230 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av 60 tallrikar, 22 sopptallrikar, 21 cremekoppar med lock, två skålar, 14 serveringsfat, två gallerkorgar med fat, tre såssnipor, terrin med lock och fat.

Skador, lagningar. (125)