1640
176175

CREMEKOPPAR, sju stycken, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
14 500 SEK

Europiserande dekor i famille rosefärger. Höjd 7,4 cm.

Förgyllning nött, obetydlig nagg, en kopp med liten spricka. (7)