1642
188520

FISKBASSÄNG, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i relief av antikviteter och djur i famille rosepaletten. Diameter 37 cm, höjd 30,6 cm.

Nagg, spricka undertill, förgyllningen ngt nött.