1649
196414

PILGRIMSKRUS, porslin. Qing dynastin, ca 1900.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
35 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av växter mot turkosfond. Höjd 47,5 cm.

Glasyrnagg. Förgyllningen ngt nött.