1668
188824

PRAKTFAT, porslin. Qing dynastin med Kangxis sex karaktärers märke och period (1662-1722).

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 170 - 3 260 USD
Klubbat pris
150 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor av lotusslinga i underglasyrblått. Diameter 38 cm.

Brättesspricka, nagg, ifyllda nagg.

Proveniens