1691
186854

TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris

Dekor i underglasyrblått av blomsterkorgar. Diameter 26,1 cm. (2)

Kantnagg.

Proveniens

The collection of Herman Lindvall.