255
184958

Henry William Banks Davis

(Storbritannien, 1833-1914)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris
Henry William Banks Davis
(Storbritannien, 1833-1914)

HENRY WILLIAM BANKS DAVIS, olja på duk, sign o dat 1911

"At Ewhurst - Surrey", cattle scene on heath. 82 x 151 cm.

Krackelerad, ställvis med gulnad fernissa.