270
171125

Per Krafft d.y.

(Sverige, 1777-1863)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Per Krafft d.y.
(Sverige, 1777-1863)

Allegorisk kvinnofigur

Signerad P. Krafft och daterad 1833. Duk 74 x 61 cm. Samtida bronserad ram.

Proveniens

Nordén Auktioner, auktion 23, 21 nov 1996, kat nr 164.