311
203725

Per Wilhelm Cedergren

(Sverige, 1820-1896)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Per Wilhelm Cedergren
(Sverige, 1820-1896)

Vinterlandskap med figurer på frusen sjö vid borg

Signerad P. W. Cedergren och daterad 1860. Duk 37,5 x 62,5 cm.