Madeleine Pyk – en samling F769
369A
129777

OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 260 - 3 800 USD
Klubbat pris

"Markisinnan de Mancini". Uppfodrad duk. Äldre förgylld och bronserad ram. 73 x 60 cm.

Krackelyr över dukens hela yta. Ytsmuts.

Tilläggslista

Tillskriven Louis-René Vialy (1680-1770). Okänd kvinna som vestal.