380
193537

Alfred Walter Williams, tillskriven

(England, 1823-1905)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(England, 1823-1905)

Italienskt ruinlandskap med rastande figurer

Otydligt signerad? Duk 118 x 180 cm.

Tilläggslista

Yellowes varnish. Minor scratches. Retouches mainly in the sky.

Proveniens

Inköpt hos Charles Woollett & Son, Kent, 1950.