395
88939

Johan Fredrik Martin

(Sverige, 1755-1816)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
21 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Johan Fredrik Martin
(Sverige, 1755-1816)

"Kungl Lust Slottet Drottningholm" (Ur Svenska Vuer)

Akvarellerad konsturetsning (I ètat av IV). 35 x 51,5 cm.

Hans Frölich, "Bröderna Elias och JF Martins gravyrer", 1939, kat nr 170.