402
185548

Holländsk konstnär 1700-tal

(Sverige)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Holländsk konstnär 1700-tal
(Sverige)

Pastorala landskap med ridande sällskap

Ett par. Gouache och akvarell, vardera 16,5 x 23 cm.

Proveniens

Tidigare i Warner Groens (1770-1834) samlingar, Stockholm, därefter i arv.