405
190753

Victor Jean Nicolle

(Frankrike, 1754-1826)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Victor Jean Nicolle
(Frankrike, 1754-1826)

Italienska stadsvyer

Ett par. Den ena otydligt signerad Nicolle och daterad 1791. Den andra med påskrift "Dessiné d'apres nature. Akvareller, vardera 21 x 30,5