417
193962

Liepmann Fränckel

(Tyskland, 1774-1857)
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Klubbat pris
2 200 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Liepmann Fränckel
(Tyskland, 1774-1857)

Man med prästkrage

Miniatyr. Signerad Fränckel och daterad 1808? Gouache och akvarell på ben 6 x 6 cm. Innefattad i mässing. Hårlock a tergo.