454
202482

BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773). Rokoko.

Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 400 - 13 600 EUR
11 900 - 14 300 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Fanerad med jakaranda och amarant. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Märkt på ryggen med pappersetikett "NORDIN". Längd 115, bredd 58, höjd 86,5 cm. Nyckel medföljer.

Fanerlagningar.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?