465
200494

BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Längd 94, bredd 51, höjd 89 cm.