478
190803

BORD. Nordeuropa, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris

Fanerat med alm, lönn, fruktträ och mässing. I sargen låda med små lådor och fack. L 84,5, b 57,5, h 68,5. Nyckel finns.

Torksprickor, mässingslister ersatta ställvis av trälister, senare nyckelskylt och fotavslutningar. Löst beslag. Nyckel finns.