497
189692

KONSOLBORD. Gustavianskt, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten. Fotkryss med urna. Märkt med kallstämpel på baksargen "PW" trol. avses Per Westin, bildhuggare och spegelmakare i Stockholm från 1776. Längd 86, bredd 47, höjd 81 cm.

Senare girlander.