502
198279

SOFFA. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
20 500 SEK

Vitmålad och förgylld. Svängd stoppad rygg. Snidad dekor av blommor och blad. Med senare fottrissor. Längd 192, höjd 102 cm.

Förstärkningar.

Tilläggslista

Med senare fottrissor (ej synligt på bild)/With later metal castors (not shown on the photo).