523
168143

KARMSTOLAR, fem stycken. Sengustavianska, omkring år 1800.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 370 - 5 250 EUR
4 610 - 5 530 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Vitmålade och bronserade. Svängd stoppad rygg. Svängda ben med bockfötter. Dekor av pastellage. (5)

Lagningar, dekorskador.