Arne Jones E1299
523
168143

KARMSTOLAR, fem stycken. Sengustavianska, omkring år 1800.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Vitmålade och bronserade. Svängd stoppad rygg. Svängda ben med bockfötter. Dekor av pastellage. (5)

Lagningar, dekorskador.