527
200469

KARMSTOL, av Melchior Lundberg (mästare i Stockholm 1775-1812). Sengustaviansk.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
875 - 1 050 EUR
922 - 1 110 USD
Klubbat pris
12 500 SEK

Vitmålad. Uppsvängd stoppad rygg. Snidad dekor av växtslingor. Signerad "MLB". Med Stockholms stolmakarämbetes sigill.

Lagningar i ryggkrön och ett bakben.