530
174465

BERGERER, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 750 - 6 710 EUR
6 500 - 7 580 USD
Klubbat pris

Mahogny och mahognyfaner. Rektangulär stoppad rygg. Raka stoppade sidor. Framben i form av karyatider på tassfötter. Sittplymå. (2)