558
194061

SPEGEL, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799). Rokoko.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
29 000 SEK

Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med musselformation och akantusblad. Signerad IÅ under krona. Höjd 94, bredd 42 cm.

Senare bakstycke.