Förgylld och bronserad. Krönande urna. Dekor av lagerhängen. Signerad IÅ under krona. Med Stockholms hallstämpel 1770-tal, samt fragment av adligt rött lacksigill. Höjd 138, bredd 64 cm.
Senare glas, urna med lagningar.
Later mirror glass, urn with repairs.