577
174223

APPLIQUER, ett par, för två ljus. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 410 - 6 620 EUR
4 600 - 6 910 USD
Klubbat pris
86 000 SEK

Förgylld brons. Krönande urna med lagerhängen. Bladornerade ljusarmar. Höjd 45, bredd 37 cm. (2)

Borrade för el.