602
200917

KANDELABRAR, för sex ljus, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
56 000 SEK

Förgylld brons. Bladhölstrat räfflat skaft. Svängda ljusarmar. Höjd 60,5 cm. (2)

Lagningar.