604
200521

KANDELABRAR, för fyra ljus, ett par. Frankrike, 1800-talets första hälft. Senempire.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Antikiserande mans- resp. kvinnofigur uppbärande kopplade ljusarmar. Höjd 67 cm. (2)