605A
204763

KANDELABRAR, för tre ljus, ett par. Sengustavianska, 1800-talets början.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 810 - 3 740 USD
Klubbat pris
31 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Kolonnformat skaft. Karyatid uppbärande ljusarmar. Höjd 46 cm. (2)

Lagningar, kedjor med kompletteringar.