62
199401

Herman af Sillén

(Sverige, 1857-1908)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 260 - 7 010 EUR
5 470 - 7 290 USD
Klubbat pris
66 000 SEK
Herman af Sillén
(Sverige, 1857-1908)

Sannolikt HMS Vanadis i medelhavet utanför nordafrika

Signerad H. af Sillén och daterad 1890. Duk 65 x 96 cm.

Tilläggslista

Motivet föreställer sannolikt HMS Vanadis. / The motif probably depicts HMS Vanadis.