62
199401

Herman af Sillén

(Sverige, 1857-1908)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 750 - 7 660 EUR
6 500 - 8 670 USD
Klubbat pris
66 000 SEK
Herman af Sillén
(Sverige, 1857-1908)

Sannolikt HMS Vanadis i medelhavet utanför nordafrika

Signerad H. af Sillén och daterad 1890. Duk 65 x 96 cm.

Tilläggslista

Motivet föreställer sannolikt HMS Vanadis. / The motif probably depicts HMS Vanadis.