635A
204762

BORDSPENDYL, av Israel Dahlström (verksam i Stockholm 1792-1829). Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Förgylld brons. Urhus med romersk vapentrofé. Vitemaljerad urtavla märkt "I: Dahlström Stockholm". Höjd 35, längd 20 cm. Pendel och nycklar medföljer.

Nagg runt nyckelhål.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

197. Denise Grünstein, "Hals över huvud/Head over Heels", 2009.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK