Arne Jones E1299
635A
204762

BORDSPENDYL, av Israel Dahlström (verksam i Stockholm 1792-1829). Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Förgylld brons. Urhus med romersk vapentrofé. Vitemaljerad urtavla märkt "I: Dahlström Stockholm". Höjd 35, längd 20 cm. Pendel och nycklar medföljer.

Nagg runt nyckelhål.